44-letnia pedagog z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą zmarła na COVID-19

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Po zakażeniu koronawirusem zmarła Beata Ćwik-Rumińska, 44-letnia pedagog z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim. - Wielki żal, smutek, pustka. Będziemy musieli długo pracować nad tym, żeby dojść do równowagi. Życie nie będzie już takie samo, jak było do tej pory - powiedziała dyrektor placówki Katarzyna Wachowska.

To była straszna dla nas informacja. Jesteśmy pogrążeni w ogromnym żalu i smutku nie możemy uwierzyć, że COVID spowodował śmierć naszej koleżanki
dodała prezes oddziału ZNP w Toruniu Marta Humienna.

Działaczka Związku Nauczycielstwa Polskiego podkreśla, że nauczyciele z kujawsko-pomorskiego są „bardzo zaniepokojeni sytuacją”.

Co dalej? Jak sytuacja w toruńskich szkołach się rozwinie? Czy będzie więcej zakażeń?
pyta Humienna.

Przebieg choroby u zmarłej był niezwykle szybki. Trafiła na zwolnienie lekarskie 30 września, gdy bolała ją głowa. Nieco ponad tydzień temu trafiła na oddział intensywnej terapii. Zmarła w niedzielę (11.10).

To kolejny zgon na COVID-19 pracownika placówki edukacyjnej w ostatnich dniach. W sobotę zmarł Kamil Pietrzyk, 31-letni polonista z Zawiercia, który był zakażony koronawirusem.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA