Koniec rządów Ziobry. Możliwe przedterminowe wybory?

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, Onet.pl foto x-news
REKLAMA

Z informacji Onetu z kilku źródeł wynika, że jeśli żadna strona w ostatniej chwili nie ustąpi, kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości zatwierdzi dziś na spotkaniu zaczynającym się o godz. 13 decyzję swego prezesa o zerwaniu koalicji z Solidarną Polską. PiS utworzy rząd mniejszościowy.

Wszystko wskazuje na to, że po pięciu latach wspólnych rządów koalicja Zjednoczonej Prawicy przejdzie dziś do historii. Według informacji Onetu, w niedzielę wieczorem prezes Jarosław Kaczyński przekazał swoim najbliższym współpracownikom, w tym m.in. premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że PiS zrywa koalicję z Solidarną Polską, co ma skutkować natychmiastowymi dymisjami Zbigniewa Ziobro oraz wszystkich polityków Solidarnej Polski zajmujących rządowe stanowiska.

Zbigniew Ziobro jako twarz "dobrej zmiany" w sadownictwie, pogromca mafii lekowej i paliwowej, postrach środowisk LGBT i brukselskich lewicowych elit pragnących pozbawić Polskę unijnych funduszy - taki obraz lidera ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego malował na konferencji w Sejmie poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

Jak podkreślił, odwołanie Ziobry z rządu, będące konsekwencją ewentualnego rozpadu Zjednoczonej Prawicy, oznaczałoby przedterminowe wybory, a te byłyby prezentem dla Platformy Obywatelskiej oraz dla odważnie zwalczanych przez Ziobrę mafii i środowisk LGBT.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA