Kraków i Małopolska ugoszczą III Igrzyska Europejskie w 2023 roku

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

III Igrzyska Europejskie to multidyscyplinarne zawody sportowe, które odbędą się w Krakowie i Małopolsce w 2023 roku. W imprezie wezmą udział sportowcy z 24 dyscyplin. Pierwszy raz w historii do programu tych zawodów włączono skoki narciarskie na igielicie.

- Bardzo się cieszymy, że przed nami Igrzyska Europejskie w 2023 roku, które odbędą się w Polsce. Będą to największe igrzyska jak do tej pory. Liczymy na to, że impreza będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odbędzie się ona w 24 dyscyplinach sportowych. Na negocjacjach, które były w Rzymie zależało nam na tym, żeby zawody odbywały się w randze mistrzostw Europy. Wtedy podniesiemy rangę Igrzysk Europejskich. Chcieliśmy też, aby dyscypliny, które pojawią się w programie igrzysk były tymi, z których jesteśmy dumni. Możemy cieszyć się z tego, że skoki na igielicie odbędą się w Zakopanem. Będzie też koszykówka 3x3, szermierka, zapasy czy podnoszenie ciężarów. Igrzyska odbędą się na istniejącej infrastrukturze po to, aby nie generowały większych kosztów
- powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

- Cieszę się, że wspólnie możemy zorganizować te zawody i będziemy dumni z wyników naszych sportowców. Na tym nam najbardziej zależy. Możemy się cieszyć, że w trudnych czasach pandemii koronawirusa, organizujemy szereg imprez sportowych, jak chociażby Tour de Pogone. Mam nadzieję, że Igrzyska Europejskie będą dla nas powodem do dumy - oznajmiła minister sportu.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA