S. Berlusconi wyszedł ze szpitala po wyzdrowieniu z COVID-19

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Były premier Włoch Silvio Berlusconi w poniedziałek (14.09) opuścił szpital San Raffaele w Mediolanie po wyzdrowieniu z COVID-19. 83-letni polityk podziękował za opiekę lekarzom na konferencji prasowej przed szpitalem. - Udało mi się przejść przez coś, co uważam za być może najbardziej niebezpieczną próbę w moim życiu - przyznał Berlusconi.

W każdym razie mogę powiedzieć z satysfakcją, że po raz kolejny uszło mi na sucho. Pięknie
dodał uśmiechnięty były premier Włoch.

Berlusconi przestrzegł jednak przed możliwą drugą falą pandemii i ponownym lockdownem. Jednocześnie zaapelował do obywateli o odpowiedzialne zachowanie. - Musimy iść naprzód. Włochy nie mogą stać w miejscu. Byłaby to katastrofa zdrowotna, ale również bezprecedensowa katastrofa gospodarcza. Powtórzę to raz jeszcze, jedyny sposób uniknięcia tej sytuacji zależy od nas wszystkich – podkreślił.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 83-letniego polityka 4 września. Przeszedł on badania po powrocie ze swojej wakacyjnej willi na Sardynii, która latem stała się jednym z największych ognisk koronawirusa we Włoszech.

We Włoszech od czasu wybuchu pandemii odnotowano blisko 290 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 35 tys. osób.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA