Operacje kardiologiczne u nienarodzonych dzieci są przeprowadzane

Autor: Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
REKLAMA

Operacje kardiologiczne u nienarodzonych dzieci są cały czas przeprowadzane – zapewniło w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia odnosząc się do opinii Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka.

"Operacje kardiologiczne u nienarodzonych dzieci są cały czas przeprowadzane. Zabiegi finansuje NFZ_Centrala oraz MZ w ramach programu dot. kompleksowej diagnostyki i terapii wewnątrzmacicznej, mogą być one wykonywane w 5 wysokospecjalistycznych ośrodkach w Polsce” – przekazał resort zdrowia na Twitterze.

MZ zapowiada, że szczegółowe informacje zostaną przekazane w oficjalnej odpowiedzi.

Pawlak w wystąpieniu skierowanym do szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego poinformował, że do jego biura wpływają listy od fundacji dziecięcych i rodziców dzieci z wadami serca. Zwracają oni uwagę, że od kwietnia nie przeprowadza się operacji kardiologicznych u nienarodzonych dzieci.

Zdaniem rzecznika praw dziecka prowadzony od niemal dekady ministerialny "Program kompleksowej diagnostyki i terapii wewnątrzmacicznej w profilaktyce następstw i powikłań wad rozwojowych i chorób płodu" nie działa. (PAP)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA