Deskorolkowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

W Łodzi w skateparku Widzew odbywa się właśnie finał tegorocznych Deskorolkowych Mistrzostw Polski. Swoimi trikami na desce popisać się może ponad 100 zawodników w różnym wieku. W rywalizacji biorą udział najlepsi polscy skaterzy. Organizatorzy przypominają, że skateboarding zadebiutuje jako nowa dyscyplina olimpijska na igrzyskach w Tokio, które ze względu na pandemię koronawirusa zostały przeniesione na 2021 r.

Powoli budujemy w świadomości ludzi, że jest to pełnoprawny sport. Że nie jeździmy już tylko po ulicach, ale jesteśmy mocnym graczem w linii olimpijskiej. Deskorolka się rozwija, my się cieszymy, bo jesteśmy pionierami w Polsce
podkreślił Szymon Kuś z Polish Skate Federation.

Na Igrzyskach Polskę reprezentować będzie najprawdopodobniej Amelia Brodka, dwukrotna mistrzyni Europy, brązowa medalista Mistrzostw Świata z 2017 w jeździe na deskorolce. Zawodniczka podkreśla, że jej początki w dyscyplinie były trudne. - Jak zaczęłam jeździć to tylko z chłopakami, bo nie było wielu dziewczyn, które by jeździły, teraz jeździ więcej. Dobrze widzieć, że tyle dziewczyn jeździ na bowlu. Bardzo się cieszę, że jest tutaj duży poziom. A na streecie dziewczyny jeżdżą świetnie – oceniła.

Deskorolka to jedna rodzina, nie ważne czy to dziewczyna czy chłopak. Skater to skater
dodała Nikola Zarzycka, uczestniczka zawodów.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA