W. Putin: Jako pierwsi na świecie zarejestrowaliśmy szczepionkę na koronawirusa

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Prezydent Rosji Władimir Putin, że w jego kraju – jako pierwszym na świecie – zarejestrowano szczepionkę na koronawirusa. Jak tłumaczył rosyjski minister zdrowia Michaił Muraszko, szczepionka okazała się skuteczna, a u ochotników nie ujawniły się żadne niepożądane efekty.

Zgodnie z uzyskanymi wynikami, szczepionka okazała się bardzo skuteczna i bezpieczna. U wszystkich ochotników stwierdzono wysoki poziom przeciwciał Covid-19. U nikogo nie wystąpiły żadne komplikacje poszczepienne. W związku z uzyskanymi wynikami testów klinicznych eksperci z ministerstwa zdrowia postanowili zarejestrować tę szczepionkę przeciwko koronawirusowi
powiedział Muraszko.

Rosyjska szczepionka nosi nazwę Sputnik V. Rozmowy na jej temat z rosyjskimi naukowcami rozpoczęła Światowa Organizacja Zdrowia. Rzecznik WHO powiedział, że omawiane jest przyznanie wstępnej kwalifikacji WHO dla szczepionki, ale taka procedura obejmuje rygorystyczny przegląd i ocenę wszystkich wymaganych danych, dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności. Według badaczy szczepionka podawana w dwóch dawkach daje odporność na zakażenie koronawirusem w ciągu dwóch lat.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA