Czeka na nas piękny weekend wakacyjny

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Przed nami słoneczny weekend, temperatura wzrośnie do 30 stopni Celsjusza. Miejscami może zagrzmieć i popada. Z początkiem tygodnia powrócą gwałtowne zjawiska.
Sobota upłynie na ogół pod znakiem słonecznej aury. Termometry pokażą od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy i północnego wschodu.

W niedzielę na zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie może pojawić się grad. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

Na poniedziałek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 21 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni wiatr, który w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA