Zielona Góra: 62-latek zabił żonę nożem i popełnił samobójstwo

Autor: Autor: Szymon Kiepel
REKLAMA

W niedzielę rano 62-letni mieszkaniec Zielonej Góry śmiertelnie ranił nożem swoją o rok młodszą żonę, a następnie wyskoczył z 10. piętra wieżowca, w którym mieszkał. Mężczyzna zginął na miejscu; w 2014 r. został zatrzymany za przemoc domową.

Podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji przekazała PAP, że przed godz. 8 rano funkcjonariusze otrzymali informację, iż w jednym z bloków przy ul. Lisiej 62-latek zaatakował nożem swoją żonę. "Później wyskoczył z 10. piętra wieżowca, w którym mieszkał" – powiedziała.

"Oboje małżonkowie zginęli na miejscu. O sprawie poinformował nas 41-letni syn pary, który zdołał uciec z mieszkania" – powiedziała Barska, wyjaśniając, że mężczyzna został otoczony opieką psychologiczną. 41-latek, który mieszkał razem z rodzicami, był jedynym bezpośrednim świadkiem tragedii. Ze względu na jego stan psychiczny nie został jeszcze przesłuchany.

W 2014 r. 62-latek, po policyjnej interwencji, został zatrzymany ws. stosowania przemocy domowej. "Wtedy rodzinie założono niebieską kartę" – powiedziała Barska. Przyznała jednak, że procedurę niebieskiej karty wobec rodziny przestano stosować w czerwcu 2015 r., a sprawa mężczyzny nie zakończyła się postępowaniem karnym. "Mamy informację, że w ciągu pięciu ostatnich lat nie było w tej rodzinie, pod tym adresem, żadnych interwencji policyjnych" – dodała Barska.

Według nieoficjalnych informacji PAP małżeństwo miało problem alkoholowy. (PAP)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA