Poprzewracane domki holenderskie po przejściu trąby powietrznej nad Ustroniem Morskim

Autor: autor: Kacper Reszczyński
REKLAMA
REKLAMA

Poprzewracane domki holenderskie, porozrzucane wkoło ich elementy i uszkodzone auta - tak wygląda teren, nad którym przeszła w piątek w Ustroniu Morskim (Zachodniopomorskie) trąba powietrzna.

Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej.

Trąba powietrzna przeszła przez prywatny teren, na którym stoi co najmniej kilkadziesiąt podobnych domków holenderskich - powiedział PAP turysta, który widział miejsce zdarzenia. Jak mówił, domki, które zostały uszkodzone, stały na skraju pola, po zewnętrznej stronie.

Z jego relacji wynika, że żywioł poprzewracał kilka domków, a ich fragmenty porozrzucał dookoła. Mężczyzna widział także samochody uszkodzone przez fragmenty domków.

Jak podała straż pożarna, trąba powietrzna porwała osiem domków holenderskich. Strażacy otrzymali zgłoszenie w tej sprawie o godz. 18.15.

W związku z burzami, które w ciągu kilkudziesięciu minut przeszły w Zachodniopomorskiem, odnotowano 36 zdarzeń z powalonymi drzewami, głównie w powiatach goleniowskim, gryfińskim i kamieńskim. Aktualnie odnotowywane są zdarzenia w powiatach: świdwińskim i kołobrzeskim. (PAP)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA