W Pomorskiem mąż miał zastrzelić żonę i siebie; znaleziono list pożegnalny

Autor: autorka: Inga Domurat
REKLAMA
REKLAMA

Po ujawnieniu zwłok małżeństwa w ich domu w Krzemieniewie (Pomorskie) prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa oraz doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie. Znaleźliśmy coś w rodzaju listu pożegnalnego – powiedział PAP zastępca prokuratora rejonowego w Człuchowie.

Prok. Jarosław Kurowski, informując w czwartek o znalezionym na miejscu zdarzenia piśmie, będącym "czymś w rodzaju listu pożegnalnego", powiedział, że z jego treści wynika, iż "prawdopodobnie mężczyzna najpierw zastrzelił kobietę, potem samego siebie".

"To wersja zdarzenia, którą w toku śledztwa będziemy weryfikować" – powiedział PAP zastępca prokuratora rejonowego w Człuchowie. Dodał, że z treść pisma wskazuje na to, że motywem zbrodni był "konflikt mężczyzny z żoną".

Zaznaczył, że śledztwo zostało wszczęte o przestępstwo z art. 148 par. 1, czyli zbrodnię zabójstwa oraz o przestępstwo z art. 151 - doprowadzenie człowieka do targnięcia się na własne życie.

Prok. Kurowski poinformował, że ciała zostały zabezpieczone do sekcji, która planowana jest na poniedziałek. Dodał, że na zwłokach kobiety i mężczyzny widoczne były rozległe obrażenia ciała. "Charakter tych obrażeń wskazywał na to, że pochodzą one od postrzelenia z broni palnej. Taka broń została znaleziona przy zwłokach mężczyzny" – powiedział prokurator.

O strzelaninie w Krzemieniewie w gminie Czarne (Pomorskie) człuchowska policja została powiadomiona po godz. 6 rano w czwartek. Jak podał prok. Kurowski, policjanci na miejscu zdarzenia, w domu jednorodzinnym, w jednym z pokoi ujawnili zwłoki mężczyzny, a w łazience - zwłoki kobiety. Małżeństwo osierociło dwoje dzieci – 16-letnią córkę i 10-letniego syna. Oboje, są pod opieką rodziny. (PAP)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA