Zderzenie dwóch autokarów i busa w Zachodniopomorskiem; 14 osób rannych

Autor: Autor: Aleksandra Kuźniar, Kacper Reszczyński
REKLAMA
REKLAMA

W miejscowości Dźwirzyno w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie) zderzyły się dwa autokary i jeden bus. W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób - poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu kpt. Krzysztof Azierski.

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę wieczorem w Dźwirzynie w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie). Przy moście łączącym powiaty: kołobrzeski oraz gryficki zderzyły się dwa autokary rejsowe, na które dodatkowo najechał osobowy mercedes, który nie zdążył wyhamować.

Podkomisarz Zbigniew Frąckiewicz z gryfickiej policji powiedział PAP, że do zderzenia pojazdów doszło na odcinku drogi między Dźwirzynem a Rogowem. Z jego informacji wynika, że dwóch kierowców było trzeźwych.

Jak z kolei przekazał PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu kpt. Krzysztof Azierski łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 19 osób podróżujących pojazdami, z czego 14 zostało poszkodowanych, w tym dwójka dzieci w wieku około 10 lat.

Dodał, że obecnie wszystkie osoby znajdują się poza pojazdami. "Są zaopatrywane zarówno przez zespoły ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jak również zastępy OSP i PSP" - powiedział kpt. Krzysztof Azierski. Podkreślił też, że "wszystkie osoby są przytomne".

Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa. Poszkodowani są transportowani do okolicznych szpitali w Kołobrzegu, w Gryficach, w Koszalinie, a także w Szczecinie. Mają złamania i stłuczenia, a jedna osoba ciężki uraz.

Miejsce wypadku zostało zabezpieczone, a trasa jest nieprzejezdna. Na miejsce przyjechał także prokurator.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA