Ponad 1,2 tys. interwencji strażaków w zw. z nawałnicami

Autor: Autorka: Aleksandra Kuźniar
REKLAMA
REKLAMA

Ponad 1,2 tys. razy interweniowali ostatniej doby w całym kraju strażacy w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu – poinformował w piątek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Dodał, że najwięcej zdarzeń było na Śląsku.

Jak poinformowała w piątek Państwowa Straż Pożarna, ostatniej doby strażacy brali w sumie udział w 2790 interwencjach, z czego 195 stanowiły pożary, 2428 to tzw. miejscowe zagrożenia, a 167 stanowiły fałszywe alarmy.

1237 razy strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków nawałnic. Najwięcej interwencji związanych z pogodą odnotowano w województwie śląskim (353), mazowieckim (224) oraz małopolskim (220).

Jak przekazał PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski, główne działania polegały na odpompowywaniu wody z piwnic i zalanych obiektów, udrażnianiu szlaków komunikacyjnych i usuwaniu wiatrołomów.

Dodał, że najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce w miejscowości Jaroszowice (woj. małopolskie), gdzie w wyniku gwałtownego spływu wody opadowej podtopionych zostało ok. 50-60 budynków.

Z kolei w miejscowości Jordanów w pow. suskim (woj. małopolskie) podtopiony został ośrodek wypoczynkowy i trzeba było ewakuować 23 osoby. (PAP)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA