Od wtorku otwarte Muzeum Książąt Czartoryskich i Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie

Autor: PAP Małgorzata Wosion-Czoba
REKLAMA
REKLAMA

Od wtorku dla publiczności otwarte zostanie Muzeum Książąt Czartoryskich i wystawa "Cud światła" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego. We wszystkich muzealnych oddziałach nadal obowiązuje limit zwiedzających i przerwy na dezynfekcję sal.

"W Arsenale Książąt Czartoryskich w najbliższy piątek odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Adama Bujaka +Karol Kardynał Wojtyła+, choć ze względu na reżim sanitarny będzie mogło w nim uczestniczyć tylko kilkanaście osób"
– powiedział PAP dyrektor MNK Andrzej Szczerski. Dodał, że od soboty zaprasza na wystawę publiczność

Od soboty w Gmachu Głównym otwarte zostaną także galerie stałe.

Ostatnim z muzealnych oddziałów otwieranych po pandemii jest Muzeum Książąt Czartoryskich, w którym równocześnie będzie mogło przebywać 50 widzów, a w pobliskim Arsenale – 20.

Zwiedzanie jest możliwe tylko z zasłoniętą twarzą. Przy wejściu do gmachów MNK umieszczone są dozowniki z płynem odkażającym ręce i codziennie w godz. 12.00 - 12.30 oraz 14.30 - 15.00 obowiązują przerwy techniczne z powodu wentylacji i dezynfekcji sal.

Pierwszym z oddziałów MNK udostępnionym widzom po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią były Sukiennice, które otwarto 9 maja. Od 16 maja można było oglądać wystawę "Cud światła" w Gmachu Głównym, ale na początku czerwca został on zamknięty po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem wśród pracowników działu technicznego muzeum, którzy nie mieli kontaktu z publicznością. Testy laboratoryjne potwierdziły COVID-19 w sumie u 15 osób, u kilkudziesięciu przebadanych dały wynik ujemny. Wszyscy pracownicy Muzeum Narodowego w Krakowie zakończyli już kwarantannę.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA