Obywatel Ukrainy odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu

Autor: Joanna Konieczniak fot. nadodrzański oddział straży granicznej
REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali obywatela Ukrainy, który w Polsce był nielegalnie, w dodatku prowadził samochód zupełnie pijany.

W rejonie byłego przejścia w Jakuszycach funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze zatrzymali 25 czerwca samochód marki Peugeota do kontroli. Kierowcą pojazdu był 27-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie kontroli okazało się, że cudzoziemiec nie posiada przy sobie  paszportu ani innego ważnego dokumentu pobytowego. Kontakt z 27-latkiem był bardzo utrudniany, ponieważ mężczyzna był zupełnie pijany. W trakcie dalszych ustaleń wyszło na jaw, że samochód należy do 76-letniech obywatela Czech, który podróżował tym autem jako pasażer.

Wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej co do stanu 27-latka. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Policji.

Dodatkowo, z uwagi na jego niezgodny z prawem pobyt w Polsce, Komendant PSG w Jeleniej Górze wyda cudzoziemcowi decyzję na podstawie której będzie musiał wyjechać z Polski.

___

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwającą ciszę wyborczą, wszelkie komentarze uznane za agitację polityczną będą usuwane z portalu. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21:00, 28 czerwca 2020 roku, jednak może być przedłużona przez uprawnione do tego organy.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA