Co najmniej sześć osób zginęło w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,4 w Meksyku

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Co najmniej sześć osób zginęło w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,4 w południowym Meksyku. Ludzie wybiegali z domów na ulice, istniało niebezpieczeństwo powstania tsunami. Epicentrum trzęsienia znajdowało się w górzystym stanie Oaxaca na głębokości 26 km.

Mieszkańcy terenów, gdzie odczuwalne były wstrząsy, wychodzili z domów w obawie przed zawaleniem budynków. W wyniku trzęsienia odłamy skalne odcięły drogi do kilku wiosek. Gubernator stanu Oaxaca potwierdził, że zginęło tam co najmniej sześć osób.

Służby sejsmologiczne wydały ostrzeżenie przed tsunami. Po kilku godzinach niebezpieczeństwo jego powstania ustało. Trzęsienie odczuwalne było także w kilku dzielnicach miasta Meksyk. W stolicy rozległy się syreny alarmowe. W niektórych częściach miasta odcięte zostało zasilanie elektryczne.

W 2017 roku trzęsienie ziemi, które nawiedziło środkowy Meksyk, spowodowało śmierć 355 osób w stolicy i kilku w okolicznych stanach. Położony na spojeniu trzech płyt tektonicznych Meksyk, jest jednym z najbardziej narażonych na trzęsienia ziemi krajów na świecie.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA