Twórca szwedzkiej strategii walki z pandemią przyznał się do błędu

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Główny epidemiolog Szwecji przyznał się do błędu. Anders Tegnell w wywiadzie dla publicznego radia stwierdził, że można było zrobić więcej, aby powstrzymać pandemię w kraju, a także, że "zbyt wiele osób zmarło". W Szwecji w związku z koronawirusem odnotowano do tej pory ponad 4,5 tysiąca ofiar śmiertelnych. To kilkakrotnie więcej niż w sąsiednich krajach skandynawskich, które zdecydowały się na radykalne zamknięcia wielu sektorów gospodarki.

Podczas konferencji prasowej po wywiadzie, epidemiolog bronił jednak swojej liberalnej strategii walki z pandemią.

Na przykładzie Singapuru, Korei Południowej i Chin, widzimy że jest duże prawdopodobieństwo ponownego rozprzestrzeniania się choroby. Trzeba być więc bardzo czujnym w walce z pandemią, dopiero później okaże się, które metody były słuszne
mówił Tegnell.


W środę (03.06) w Szwecji odnotowano najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem od początku pandemii - u 2 214 osób potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Drugi pod tym względem był raport z 24 kwietnia, gdy poinformowano o 812 nowych zainfekowanych osobach.

Z powodu koronawirusa w Szwecji zmarły 4542 osoby. Liczba ta jest wielokrotnie wyższa niż łącznie w Norwegii, Danii i Finlandii.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA