USA zerwały relacje z WHO

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Stany Zjednoczone zrywają relacje ze Światową Organizacją Zdrowia. Donald Trump zarzucił WHO, że jest kontrolowana przez Chiny. Twierdzi również, że reakcja organizacji na epidemię koronawirusa była nieodpowiednia.

Świat potrzebuje odpowiedzi od Chin. Dlaczego, Chiny odcięły zakażonych ludzi od innych części Chin, wirus nie przedostał się nigdzie indziej, nie trafił do Pekinu. Ale pozwolili zakażonym swobodnie podróżować po całym świecie, w tym do Europy i USA
stwierdził prezydent USA.


Składka Stanów Zjednoczonych do WHO była największa ze wszystkich krajów świata. W ubiegłym roku amerykański rząd przekazał około 400 milionów dolarów, czyli około 15. procent budżetu organizacji.

Środki, które miały być skierowane do WHO, zostaną przekazane innym organizacjom zajmującym się zdrowiem publicznym
poinformował Trump.

Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie w ostatnim czasie krytykował Chiny i sugerował, że pandemię można było zdławić na samym początku. Zdaniem Trumpa, Pekin ukrywał dane o koronawirusie przed organizacjami międzynarodowymi oraz zaniżał liczbę przypadków zakażeń.

Prezydent USA zwrócił uwagę, że w Państwie Środka udało się opanować rozprzestrzenianie się wirusa w jednej prowincji, a nie zatrzymano go przed dotarciem do reszty świata, w tym do Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA