Znaleziono ludzkie szczątki w jeziorze koło Olsztyna. Może być to zaginiona 24 lata temu Joanna Gibner

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Worek z ludzkimi szczątkami wydobyli nurkowie, którzy po raz kolejny sprawdzili Jezioro Dywickie koło Olsztyna. Szukali szczątków Joanny Gibner, która została zamordowana przez męża Marka W. w 1996 roku.

Zwłok nie udało się wtedy odnaleźć, ale trop prowadził właśnie do jeziora koło Olsztyna. Płetwonurkowe, m.in. z marynarki wojennej, wielokrotnie je przeszukiwali. Jezioro Dywickie jest głębokie, a dno zamulone, co utrudniało zadanie.

Mieszkańcy zorganizowali jednak zbiórkę, by wznowić poszukiwania. W 2019 roku zadania podjęła Fundacja "Na Tropie", ale nie zakończyły się sukcesem. Dopiero druga próba rok później się powiodła.

Szczątki, które wydobyto z głębokości około trzech metrów, były ukryte w jutowym worku. Był obciążony cegłami i częściami samochodowymi. Właśnie tak w niektórych zeznaniach mówili o zatopieniu ciała kobiety jej mąż zabójca i jego brat, który pomagał ukryć zwłoki.

Mimo braku ciała, sąd skazał Marka W. w procesie poszlakowym na 15 lat więzienia za zabójstwo. Odsiedział już wyrok, wyszedł z więzienia i zmarł w Anglii.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA