Wyprowadziła psa, który pogryzł dwoje dzieci w Legnicy

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Sąd rejonowy w Legnicy zajmie się sprawą pogryzienia dwójki dzieci przez psa w tym mieście w piątek 22 maja.
13-letnia dziewczyna na spacerze ze swoim amstaffem, który trafił do rodziny kilka dni wcześniej, miała przywiązać go do ogrodzenia na placu zabaw. Gdy do zwierzęcia poszedł chłopiec, wtedy pies agresywnie zareagował i ugryzł malca w twarz i rękę. 

Druga sytuacja miała miejsce kilka godzin później. 11-latka, będąc na spacerze ze swoim szczeniakiem, zobaczyła, że zbliża się w jej kierunku dziewczynka w wieku 13 lat z psem rasy amstaff. Widząc tego większego psa, 11-latka postanowiła podnieść swojego szczeniaczka, a gdy schylała się po niego - amstaff skoczył jej na twarz, gryząc ją w policzek.

Nie mamy informacji, dlaczego to dziecko było z psem, ale dzieci powyżej 7. roku życia mogą samodzielnie poruszać się po drodze. Natomiast 13-latka odpowiada tutaj za czyn karalny, który jest w ustawie określony jako przestępstwo, czyli narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dlatego wobec tego przejawu demoralizacji 13-latki policjanci przekazali cały materiał dowodowy do sądu rejonowego w Legnicy, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie
poinformowała Jagoda Ekiert z komendy miejskiej policji w Legnicy.

Pogryzione dzieci trafiły do szpitala. Jedno z nich wyszło w poniedziałek (22.05), a drugie dzisiaj.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA