Protest pracowników Trójki

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsza piosenka Kazika "Twój ból jest większy niż mój" zadebiutowała w piątek (15.05) na pierwszym miejscu 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. Informacja o tym szybko zniknęła jednak ze stron państwowego radia. W sobotę późnym popołudniem dyrektor i redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski oświadczył, że podczas głosowania "został złamany regulamin", a "redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania". W proteście przeciwko decyzji władz rozgłośni protestowali w niedzielę jej byli i obecnie pracownicy.

Krzysztof Skiba, skomentował wydarzenie podkreślając, że Kazik znany jest ze swoich piosenek politycznych. - Śpiewał kiedyś, że „Łysy jedzie Moskwy” - za czasów SLD, kiedy premierem był Józef Oleksy i jak pamiętam, Trójka grała ten numer. Także za czasów Platformy leciała piosenka „Polska płonie” – przypomniał artysta.

Tutaj z tego co wiem nieoficjalnie, żaden przekaz z Nowogrodzkiej nie poszedł. To była nadgorliwość władz Polskiego Radia
poinformował były dziennikarz radiowej Trójki Marcin Cichoński.

Sławomir Pietrzak z wytwórni SP Record zaznaczył, że "Twój ból jest większy niż mój" nie jest utworem obrazoburczym. - To wrażliwa, mądra i nawet ciepła ocena sytuacji. Nawet to nie jest krytyka polityczna. Jest to po prostu lustro, które Kazik przedstawił rzeczywistości, w jakiej się znaleźliśmy – ocenił.

Najnowsza piosenka Kazika powstała jako odpowiedź na wizytę na cmentarzu Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia w środku epidemii wjechał limuzyną na zamknięty cmentarz Powązkowski.

Swoje odejście z radia ogłosił m.in. Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona. Wielu artystów również zerwało współpracę w „Trójką”.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA