Warmińsko-mazurskie: gminy wznawiają działalność miejskich targowisk

Autor: autor: Marcin Boguszewski
REKLAMA
REKLAMA

Część gmin z Warmii i Mazur otwiera ponownie targowiska miejskie, które były nieczynne od kilku tygodni w związku z koronawirusem. Decyzje o przywróceniu takiego handlu ogłosiły w poniedziałek m.in. władze Ełku, Nidzicy i Olecka.

Samorządy, które zdecydowały się na wznowienie działalności miejskich targowisk, tłumaczą to stopniowym znoszeniem obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa. Zastrzegają jednocześnie, że targowiska będą funkcjonowały na razie w ograniczonym zakresie, co ma związek z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi wynikającymi z zagrożenia epidemiologicznego COVID-19.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz zdecydował, że tamtejsze targowisko wznowi działalność od najbliższego piątku. Jak zaznaczył, taką decyzję podjął m.in. po wysłuchaniu opinii przedsiębiorców i na wniosek części radnych.

Na razie dopuszczona będzie sprzedaż artykułów rolnych, spożywczych, chemicznych i dla zwierząt, sadzonek czy kwiatów. Natomiast do odwołania zamknięta pozostanie giełda samochodowa, a decyzja o możliwości sprzedaży artykułów przemysłowych uzależniona będzie od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

"Ze względu na uwarunkowania zewnętrze, jak i możliwe niestosowanie się do zaleceń przez kupujących i sprzedających, w każdej chwili może nastąpić ponowne zamknięcie targowiska" - zaznaczył prezydent Ełku.

Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala zapowiedział, że tamtejsze targowisko "Mój Rynek" ruszy ponownie od piątku, jednak bez możliwości handlu warzywami, owocami i artykułami spożywczymi.

"Jeśli korzystający z targowiska będą przestrzegali wszystkich obostrzeń związanych z pandemią, w tym odstępów czy obowiązku noszenia maseczek, w niedalekiej przyszłości artykuły spożywcze również wrócą na targowisko" - zapewnił burmistrz.

Z kolei wójt Biskupca Arkadiusz Dobek poinformował, że gminne targowisko będzie ponownie otwarte od czwartku. Zaapelował przy tym o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych, m.in. przy jednym stanowisku może znajdować się tylko jeden kupujący.

Od wtorku wznowiona zostania działalność targowiska miejskiego "Mój Rynek" w Olecku. Na terenie tego targowiska będą mogły przebywać maksymalnie trzy osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży. Zarówno sprzedawcy jak kupujący będą musieli stosować się do obowiązujących zasad bezpiecznego handlu.(PAP)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA