4 lata, 5 eventów i ponad 28 500 startujących, czyli Runmageddon Wrocław

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Na przestrzeni 4 lat ponad 28 500 startujących pokonało łącznie 5 wrocławskich Runmageddonów. Cztery z nich odbyły się na Torze Wyścigów Konnych „Partynice”, a ostatni zamykający sezon 2019 na Stadionie Wrocław. Ich popularność z roku na rok rosła, a skala wydarzenia powiększała się znacząco i zaskakiwała nowościami.

W lipcu 2016 roku we Wrocławiu odbył się pierwszy ekstremalny bieg z przeszkodami, z cyklu Runmageddon. To wtedy mieszkańcy Dolnego Śląska mogli po raz pierwszy posmakować tego niecodziennego wyzwania. Na starcie jednej i jedynej wtedy formuły eventu, sześciokilometrowego Rekruta najeżonego 30 przeszkodami, stanęło ponad 2400 osób. Jak pokazały następne lata ekstremalna przygoda spodobała się uczestnikom. Kolejny rok przyniósł dwukrotny wzrost frekwencji i większą ofertę formuł. Chętni mogli wybierać między trzema formułami: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut i Classic (12 km, 50 przeszkód), a dzieci i młodzież zostały zaproszone do pokonania trasy Kids i Junior.

Runmageddon 2017 odbył się ponownie na partynickim torze, gdzie szczęśliwi i zmęczeni uczestnicy pokonywali trasy wrocławskiego toru konnego, okolicznego parku oraz wody rzeki Ślęża. W 2018 roku Runmageddon zaskoczył nową przeszkodą kolosalnym Oponeo zbudowanym z 1000 opon. Metę ekstremalnego biegu zdobyło ponad 8000 startujących. Podczas wiosennego Runmageddonu  2019 uczestnicy mogli pierwszy raz rozpocząć wystartować z konnej ujeżdżalni. Frekwencja wśród dorosłych również dopisała, a zaskoczyła popularność formuł dla najmłodszych. Ponad 2000 małych uczestników sprawdziło się na ekstremalnych trasach.

Ku zaskoczeniu fanów w ubiegłym roku ten popularny bieg z przeszkodami odbył się w stolicy Dolnego Śląska dwukrotnie. W październiku w nowej lokalizacji zorganizowano Finał Ligi Runmageddonu, czyli event kończący sezon. Wydarzenie było wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy jego akcja rozegrała się na Stadionie Wrocław. Startujących urzekł monumentalny stadion oraz jego liczne schody.  

W miniony weekend miał odbyć się wiosenny Runmageddon na Stadionie Wrocław. Nasza społeczność czekała na niego niecierpliwie. Miał być to pierwszy event wiosenno-letniego sezonu. Niestety, musieliśmy go przełożyć. Spotkamy się jesienią.  Wrocław to wspaniałe miasto i wspaniałe lokalizacje na organizację naszych ekstremalnych biegów. Potwierdzi to każdy Runmageddończyk, bo tutaj, aż chce się wracać.
mówi Jaro Bieniecki, prezes RUNMAGEDDON S.A.
REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA