Od jutra nowe ograniczenia w przemieszczaniu się.

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Dziś o 13:00 odbyła się konferencja premiera Morowieckiego i ministra zdrowia Łukasz Szumowski. Premier potrzymał dotychczasowe ograniczenia i zapowiedział bardziej radykalne kroki, jeżeli chodzi o przemieszczanie się.

Wdrażamy ograniczania w przemieszczaniu się. Ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja ma maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie inne poza wyjściem do pracy, apteki, wyprowadzenia psa na spacer - odłóżmy na później
mówił premier.

Resort zdrowia poinformował we wtorek rano, że liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wzrosła w Polsce do 774, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 25 osób. 9 zakażonych zmarło.

Jeżeli nie ograniczymy kontaktów do maksimum, nie uratujemy ludzkich żyć
dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister przekazał, że poza uzasadnionymi przypadkami - wyjściem do sklepu, pracy, na spacer ze zwierzęciem - uniemożliwione zostanie Polakom wychodzenie z domu. Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostajesz w stałym pożyciu.

Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia.
minister zdrowia Szumowski Lukasz 
REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA