Najsilniejsze trzęsienie ziemi od 140 lat w Zagrzebiu. Zniszczone budynki i samochody

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Trzęsienie ziemi nawiedziło północ Chorwacji nieopodal stolicy kraju Zagrzebia. Było ono najsilniejsze w mieście od 140 lat. Mimo zagrożenia epidemiologicznego wielu mieszkańców musiało opuścić swoje domy i wyszło na ulice w obawie o swoje życie. Dotychczas nie ma informacji o ofiarach. Najpoważniejsze obrażenia odniósł 15-letni chłopiec, którego służby ratownicze odnalazły pod gruzami zawalonego budynku. W stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala.

Według Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego trzęsienie miało magnitudę 5,3. Do pierwszych wstrząsów doszło wcześnie rano. Epicentrum znajdowało się 7 km na północ od Zagrzebia, a hipocentrum na głębokości 10 km.

W Zagrzebiu jest zniszczonych wiele budynków. Na niektórych ulicach zalega gruz i rozbite szkło. Obsunięte dachy i popękane fasady domów spadły na zaparkowane samochody. Doszło do krótkiej przerwy w dostawach energii elektrycznej. W niektórych częściach miasta doszło do lokalnych pożarów.

W mieście wybuchła krótkotrwała panika. Chorwacki minister spraw wewnętrznych na Twitterze zaapelował do ludzi, którzy zmuszeni byli opuścić swoje domy i wyszli na ulice do zachowanie bezpiecznego, ze względu na zagrożenie zakażenia koronawirusem. Do tej pory Chorwacja potwierdziła ponad 200 przypadków infekcji i jeden przypadek śmiertelny.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA