Spychalski: prezydent oczekuje od rządu działań na rzecz godnego uczczenia ofiar zbrodni katyńskiej

Autor: (PAP) autor: Marzena Kozłowska, Mieczysław Rudy
REKLAMA

Prezydent wyraził oczekiwanie wobec premiera i rządu, by podjąć działania celem godnego przygotowania uroczystości w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej; w najbliższych dniach dojdzie do spotkania szefów MSZ Polski i Rosji w tej kwestii - poinformował w czwartek rzecznik prezydent Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta poinformował na briefingu prasowym, że już kilka dni temu prezydent Andrzej Duda wyraził oczekiwanie wobec premiera Mateusza Morawieckiego i rządu RP, żeby "rząd podjął działania celem godnego przygotowania uroczystości, podczas których państwo polskie należycie i godnie uczci ofiary zbrodni katyńskiej w 80. popełnienia tej zbrodni przez Związek Radziecki".

"Te rozmowy trwają, odpowiednie ustalenie cały czas trwają" - zaznaczył Spychalski. Poinformował, że w najbliższych dniach dojdzie do spotkania ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem, podczas którego ministrowie "będą rozmawiali o ewentualnej organizacji tych uroczystości".(PAP)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA