Ministerstwo sprawiedliwości o ustaleniach NIK ws. mienia odzyskanego z przestępstw

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

To nie jest raport nowy, tylko stary, który nie uderza w resort sprawiedliwości czy prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę, ale w ministrów Platformy Obywatelskiej – stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł odnosząc się do raportu NIK. W dokumencie poświęconym skuteczności wymiaru sprawiedliwości w odzyskiwaniu mienia pochodzącego z przestępstw pojawia się informacja, że wynosi ona 1 proc.

W tym samym fragmencie jest mowa o Wielkiej Brytanii. Wiecie państwo, ile w Wielkiej Brytanii jest odzyskiwanego mienia? 0,8 proc. We Włoszech 0,5
mówił Warchoł podkreślając przy tym, że w przypadku Polski mowa o prognozowanych wskaźnikach.

Warchoł dodał, że wskaźnik dotyczy spraw zakończonych prawomocnym wyrokiem, więc "ten 1 proc. obciąża ministrów Kwiatkowskiego, Budkę i Platformę Obywatelską".

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik stwierdził, że to minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro "wydał wojnę przestępcom gospodarczym."

Mówię tu między innymi o mafii vatowskiej. To właśnie my przygotowaliśmy ustawę o wyłudzeniach vatowskich, w której pojawiła się jedna z najwyższych, jeśli nie najwyższa kara w Europie, kara 25 lat pozbawienia wolności za wyłudzenia vatowskie
podkreślił Wójcik.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA