Nike zaprezentował prototyp kolców sprinterskich stworzonych z włókna węglowego

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Nike od lat produkuje buty, które rewolucjonizują biegi długodystansowe, poprawiając wyniki sportowców. W 2019 roku Eliud Kipchoge pokonał maraton w niespełna 2 godziny, biegnąc w butach amerykańskiej firmy. Model butów Vaporfly został jednak zakazany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Lekkoatletyczne. World Athletics uznało te buty za doping technologiczny i biegacze nie mogą w nich rywalizować na oficjalnych zawodach.

Nike sponsoruje również Christiana Colemana - aktualnego mistrza świata w biegu na 60 i 100 m. Globalny koncern chciałby teraz wyprodukować obuwie, dzięki któremu padną rekordy świata w biegach sprinterskich. Nike zaprezentował prototyp kolców sprinterskich stworzonych z włókna węglowego. Według przedstawicieli firmy nowe buty znacząco poprawią wyniki sportowców.
Rekordzistą świata na dystansach 100 i 200 m jest Usain Bolt. Jamajczyk w 2009 roku na mistrzostwach świata w Berlinie przebiegł 100 m w 9,58 sekundy i 200 m w 19,19 sekundy. Przedstawiciele Nike głoszą, że Christian Coleman w nowym obuwiu pokona 100 m w 9,40 sekundy.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA