PRZEZ 3 LATA POBIERALI EMERYTURĘ ZA ZMARŁĄ

Autor: Policja
REKLAMA

Policjanci z VI komisariatu przedstawili zarzuty oszustwa 44-latkowi oraz jego 68-letniej matce. Podejrzani przez prawie trzy lata pobierali emeryturę po zmarłej babce. Łącznie wyłudzili blisko 150 tys. złotych. Teraz muszą liczyć się z karą pozbawienia wolności do lat 8 oraz obowiązkiem zwrotu gotówki.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z VI komisariatu. Z zebranych w sprawie materiałów wynika, że po śmierci mieszkanki Lublina członkowie jej rodziny pobierali emeryturę przez okres blisko 3 lat do stycznia 2018 roku. Świadczenie było doręczane przez listonosza. Po śmierci emerytki pieniądze odbierała 68-letnia córka lub 44-letni wnuk uprawnionej. Jak się okazało, przez ten okres wyłudzili oni blisko 150 tys. złotych.

Wczoraj, 05.02.2020 r., oboje trafili do VI komisariatu. Tam usłyszeli zarzuty oszustwa. 68-latka wyjaśniła, że zmusiła ją do tego trudna sytuacja życiowa.

Teraz podejrzani muszą liczyć się z obowiązkiem zwrotu całości wyłudzonego świadczenia. Dodatkowo grozi im kara do 8 lat więzienia.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA