W 2020 r. powstanie prawie 25 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

24,8 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi ma powstać w ramach tegorocznej edycji programu "Maluch plus" - poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Na tegoroczną edycję programu "Maluch plus" przeznaczono 450 mln zł.

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej w czwartek w Węgrowie ogłosiło rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

"Ogromnie się cieszę, że takich miejsc w Polsce z roku na rok przybywa i że jako resort rodziny mamy w tym swój udział" – powiedziała minister Maląg. Poinformowała, że w 2020 r. w ramach programu przybędzie 817 nowych placówek dla najmłodszych dzieci. W sumie ma powstać 24,8 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi.

Na program "Maluch plus" w 2020 r. przeznaczono – podobnie jak w roku poprzednim – 450 mln zł. To trzy razy więcej niż jeszcze w 2017 r. Jednostki samorządu terytorialnego i podmioty prywatne zgłosiły zapotrzebowanie na dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w wysokości ponad 336 mln zł.

Program składa się z czterech modułów. Moduły 1. i 3. dotyczą tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech i skierowane są zarówno do jednostek samorządu terytorialnego, jak i podmiotów prywatnych. Łącznie na te moduły przeznaczono ok. 336,65 mln zł, w tym tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przyznano 335,91 mln zł, a na ich funkcjonowanie 741,5 tys. zł.

Rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech w ramach programu "Maluch plus" w instytucjach publicznych, utworzonych ze środków programu we wcześniejszych edycjach (moduł 2.) i w instytucjach publicznych (moduł 4.) zostanie ogłoszone do 14 lutego br.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA