Poparzony w pożarze przy biokominku noworodek z Poznania za kilka dni opuści szpital

Autor: Codzienny Poznań AK fot. poglądowa/pixabay
REKLAMA

Po kilku tygodniach w Wielkopolskim Centrum Oparzeń, noworodek poparzony w pożarze przy biokominku, który wybuchł w czasie Świąt Bożego Narodzenia w Poznaniu, wróci wraz z mamą i trzyletnią siostrą.

Do zdarzenia doszło 25 grudnia przy ul. Górniczej w Poznaniu, gdy 29-latka uzupełniała paliwo w biokominku. Wówczas prawdopodobnie nastąpił wybuch lub bardzo gwałtowne zapalenie się rozlanej substancji. W zdarzeniu ucierpiała kobieta, a także jej dwójka dzieci - dwutygodniowy chłopiec i trzyletnia dziewczynka. Cała trójka została przewieziona do szpitali.

W najcięższym stanie był noworodek z poparzeniami dróg oddechowych, szyi i głowy. Jak informowali lekarze, poparzone miał ok. 25% powierzchni ciała. Przez ponad tydzień przebywał na oddziale intensywnej terapii i był podłączony do respiratora. Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej i przeprowadzono zabieg mający na celu zmniejszenie obrzęku po poparzeniach.

Na początku stycznia rozpoczęło się wybudzanie dziecka ze śpiączki. Teraz, jego stan jest na tyle dobry, że jeszcze w tym tygodniu ma opuścić szpital. Prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w piątek.

Stan matki i jego siostry był o wiele lepszy i nie zagrażał ich życiu.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA