Wielkopolskie: śmierć 9-letniego chłopca w Turku; nieoficjalnie - został zabity przez brata

Autor: PAP Szymon Kiepel
REKLAMA
REKLAMA

9-letni chłopiec zginął we wtorek ok. godz. 13 w Turku (woj. wielkopolskie). Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że dziecko zostało kilka razy pchnięte nożem przez 19-letniego brata w czasie sprzeczki o grę komputerową.

Oficer prasowy KPP w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski poinformował PAP, że na tym etapie postępowania może jedynie potwierdzić śmierć 9-letniego chłopca na os. Wyzwolenia w Turku. Policjanci otrzymali zgłoszenie ok. godz. 13. "Na miejscu cały czas są funkcjonariusze i prokuratorzy. Trwają oględziny, zabezpieczanie dowodów i śladów" – powiedział.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że na miejscu tragedii zatrzymano sprawcę zabójstwa 9-latka. To 19-letni brat ofiary. Śledczy zabezpieczyli nóż. Ofiara ma na ciele kilka ran kłutych. Powodem zabójstwa miała być sprzeczka braci o grę komputerową. W momencie tragedii w mieszkaniu przebywały babcia i matka rodzeństwa.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda zaznaczyła w rozmowie z PAP, że na razie może jedynie potwierdzić, iż doszło do zdarzenia, w którym śmierć poniósł 9-letni chłopiec. "Czekamy na przyjazd biegłego z zakresu medycyny sądowej, który przeprowadzi oględziny zwłok dziecka na miejscu" – powiedziała prokurator.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA