Fikcyjne faktury VAT na co najmniej 1.5 mln zł

Autor: Wydział Komunikacji Społecznej CBA
REKLAMA

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu śledztwo obejmujące wystawianie od 2013 do 2018 roku fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi, na kwotę ponad 10 mln zł.

Jak ustalili śledczy właściciele podmiotów gospodarczych z terenu Wielkopolski dokonywali sprzedaży ,,pustych” faktur VAT na rzecz innych firm, które wykazywały je w deklaracjach podatkowych, doprowadzając do uszczuplenia należności skarbowych. Pierwszą realizację w tej sprawie funkcjonariusze CBA przeprowadzili na początku września tego roku. Wówczas zostało zatrzymanych 5 osób.

Dzisiaj w ramach toczącego się postępowania zatrzymano kolejne dwie osoby, właścicieli firm, z których jeden wystawił w 2018 roku fikcyjne faktury VAT na ponad 1.5 mln zł, a drugi na ich podstawie umniejszył swoje należności skarbowe na co najmniej 100 tys. zł, wskazując je jako koszty prowadzonej działalności.

Funkcjonariusze CBA przeszukują także miejsca zamieszkania, rzekomego prowadzenia działalności gospodarczych, a także biur rachunkowych, celem zabezpieczenia materiału dowodowego.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA