Premier: robimy więcej niż obiecujemy; rozszerzyliśmy 500 plus na pierwsze dziecko

Autor: (PAP) autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Rafał Białkowski
REKLAMA
REKLAMA

W niektórych obszarach robimy więcej niż obiecaliśmy cztery lata temu, rozszerzyliśmy program "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko – wskazał we wtorek podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce premier Mateusz Morawiecki.

"Jak wszyscy wiemy, od pierwszego lipca, zrobiliśmy więcej niż obiecaliśmy cztery lata temu, a mianowicie rozszerzyliśmy program również na pierwsze dziecko" – wskazał szef rządu.

Wyraził nadzieję, że dzietność w Polsce będzie rosła, zastrzegając, że ma świadomość, iż przy podejmowaniu decyzji o dziecku – zarówno pierwszym, jak i kolejnych - ważne są różne okoliczności, m.in. warunki kulturowe czy bytowe.

"Zarejestrowaliśmy pewien znaczący postęp. pewien sukces, który przekroczył nawet nasze oczekiwania. Ale z drugiej strony chcielibyśmy więcej, bo wyzwania demograficzne dla kraju na tej szerokości geograficznej są bardzo poważne i manifestują się m.in. poprzez brak rąk do pracy" – powiedział premier Morawiecki.

Program "Rodzina 500 plus" w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. (PAP)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA