CBA weszło do przedszkoli. Zatrzymane 9 osób

Autor: T. Brodowski, CBA
REKLAMA
REKLAMA

Stworzyli korupcyjny proceder, już są w rękach katowickich agentów CBA. Zorganizowana grupa przestępcza, zmowy przetargowe, doprowadzanie do niekorzystnego rozporządzania mieniem państwowym, fałszowanie dokumentów. Temu wszystkiemu przeciwstawili się agenci Biura

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 9 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani reprezentowali szereg firm. Ich zadaniem było organizowanie zmów przetargowych. W wyniku takich działań kilka gmin w Polsce zostało doprowadzonych do niekorzystnego rozporządzania swoimi finansami.

Podczas śledztwa ustalono, że zatrzymani oferowali włodarzom gmin: Panki, Herby i Opatów pomoc przy zdobywaniu środków z Unii Europejskiej, w zamian za wygrywanie przetargów na tzw. projekty miękkie (szkolenia dla szkół i przedszkoli). Przestępcze praktyki osób zatrzymanych przez CBA naraziły samorządowców na straty sięgające blisko 3 miliony złotych.

Prokuratura Regionalna w Katowicach przedstawi zatrzymanym przez katowickie Biuro szereg zarzutów między innymi: prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa, fałszowania dokumentów, a także działania na szkodę kilku gmin.

W wyniku postępowania agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania i zatrzymania sprawców przestępczego procederu. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie elektroniczne, które będą dowodem w sprawie.

Funkcjonariusze z CBA w Katowicach nadal pracują nad tym śledztwem, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA