Wybuch kamienicy w Poznaniu: Sąd podjął decyzję w sprawie opieki nad synem Beaty i Tomasza J.

Autor: A. Karczewska fot. x-news archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Sąd podjął decyzję w sprawie opieki nad nastoletnim synem Beaty i Tomasza J. Kobieta zdaniem prokuratury została zamordowana przez swojego męża, który jest oskarżony także o doprowadzenie do wybuchu w kamienicy na Dębcu w Poznaniu. O opiekę nad ich synem starali się rodzice oskarżonego, a także siostra kobiety.

Sąd rejonowy pozbawił ojca chłopca, Tomasza J., praw rodzicielskich. Od czasu śmierci matki chłopiec przebywał pod opieką zarówno dziadków (od strony ojca) jak i ciotki (siostry matki). O ustalenie prawa do opieki starały się obie strony.

W czerwcu 2018 roku sąd wydał postanowienie wstępne o wskazaniu ciotki chłopca jako tymczasowego opiekuna. Wskazywano wówczas m.in. na fakt, że dziecku - z uwagi na okoliczności - przyda się zmiana otoczenia i wyprowadzka z Poznania. Na niekorzyść dziadków miało przemawiać m.in. to, że mają mało krytyczny stosunek co do winy ich syna, który oskarżony jest o zamordowanie żony, doprowadzenie do wybuchu w kamienicy, w wyniku czego zginęły kolejne osoby, a także celowe doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym poważnych obrażeń doznał jego syn. Wskazano wówczas, że taka postawa dziadków może nie dawać gwarancji na odpowiednie wychowanie syna i jego postrzeganie tragicznych wydarzeń.

Dziś poznański sąd podją decyzję, że nastolatek pozostanie pod opieką ciotki. Postanowienie nie jest prawomocne.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA