Zaatakowali jednostkę policji, podpalili budynki i radiowozy. Haitańczycy protestują z powodu złej sytuacji gospodarczej w kraju

Autor: MichalNowy
REKLAMA

Haitańczycy podczas demonstracji w Port-au-Prince przeciwko sytuacji w kraju wznosili barykady uliczne, zaatakowali jednostkę policji i podpalili radiowozy. Protesty nasiliły się po śmierci czterech osób w ostatnich manifestacjach.

Demonstranci wzywają prezydenta Jovenela Moise'a do ustąpienia ze stanowiska.

Świadkowie twierdzili, że niektórzy protestujący w stolicy kraju Port-au-Prince mieli broń. Demonstranci obrabowali jednostkę haitańskiej policji, podpalili budynki i radiowozy.

Powodem pogorszenia sytuacji w Haiti są niedobory paliwa. Kryzys paliwowy w tym kraju jest z kolei następstwem zapaści gospodarczej Wenezueli. W ramach sojuszu Petrocaribe Caracas sprzedawało Haiti ropę po cenach 40 proc. niższych niż rynkowe. Wenezuela borykająca się z problemami gospodarczymi zredukowała dotacje paliwowe zmuszając haitański rząd do podwyżek.

Rząd w Haiti jest winny dostawcom paliwa już 90,8 milionów Euro.

Wraz z kryzysem paliwowym wystąpiły inne negatywne zjawiska jak osłabienie waluty, dwucyfrowa inflacja i podwyżki cen żywności.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA