Sasin: wyrównujemy poziom rozwoju i szanse Polski wschodniej

Autor: (PAP) Autor: Zbigniew Kopeć kop/ drag/
REKLAMA
REKLAMA

Wyrównujemy poziom rozwoju i szanse Polski wschodniej, usuwamy zatory, które blokowały rozwój tej części kraju – powiedział w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin w Janowie Lubelskim (Lubelskie), podczas symbolicznego rozpoczęcia budowy kolejnego fragmentu trasy Via Carpatia.

Prace ruszyły na obwodnicy Janowa Lubelskiego i odcinku od Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie, o łącznej długości 15 km.

Sasin podkreślił, że mapa dróg ekspresowych i autostrad ciągle jeszcze pokazuje różnice między Polską zachodnią i centralną, dobrze skomunikowaną z krajem i Europą oraz wschodnią częścią kraju, "która dopiero czekała na swoją szansę".

"Ten moment nadszedł. Od czterech lat wyrównujemy poziom rozwoju, szanse, usuwamy zatory, które blokowały rozwój tej części naszego kraju. Drogi to jest to, co decyduje o atrakcyjności inwestycyjnej, o tym, że mogą powstawać nowe miejsca pracy, nie byle jakie, ale dobrze płatne. Tego Polacy tutaj we wschodniej Polsce oczekiwali i to dzisiaj my realizujemy" – powiedział Sasin.

Wicepremier zaznaczył, że powstająca trasa Via Carpatia jest bardzo ważna dla Polski wschodniej i całego naszego kraju, ale też i dla Europy, bowiem połączy państwa bałtyckie przez Polskę, Słowację, Rumunię, Bułgarię aż z Grecją.

"To droga, która +zepnie+ nasz region, ale przede wszystkim da potężny impuls rozwojowy terenom na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu. Stanie się kręgosłupem komunikacyjnym Polski wschodniej, od którego będą odchodzić - mówiąc obrazowo – żebra połączeń, dróg ekspresowych, do głównych miast naszego regionu" – dodał Sasin.

Obwodnica Janowa Lubelskiego będzie miała długość około 7 km, zaś odcinek od Janowa Lubelskiego, do węzła Lasy Janowskie, na granicy województw lubelskiego i podkarpackiego - 8 kilometrów. Mają być gotowe w 2021 r.

To dwa kolejne z 12 odcinków, na które podzielona została międzynarodowa trasa Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem, których budowę rozpoczęto. W sierpniu oficjalnie zainaugurowano budowę fragmentu tej trasy między Kraśnikiem a Janowem Lubelskim.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA