Posłowie PO-KO chcą zwołania specjalnego posiedzenia sejmowej komisji po śmierci D. Kosteckiego

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Posłowie klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, Joanna Kluzik-Rostkowska i Grzegorz Furgo zapowiedzieli zwrócenie się z wnioskiem o zwołanie specjalnego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka w związku ze śmiercią Dawida Kosteckiego i mogącej mieć z nią powiązania "aferą podkarpacką".

Zdaniem posłanki, w sprawie jest „bardzo wiele znaków zapytania”, a prokuratura zachowuje się „dziwnie”. Joanna Kluzik-Rostkowska oceniła, że śledczy sprawiają wrażenie, że "chcą tę sprawę bardzo szybko zakończyć".

Ta afera podkarpacka jet coraz bardziej tajemnicza, mamy trzeci zgon świadka w tej sprawie, świadka, który nagłośnił tę sprawę
dodał poseł Grzegorz Furgo.

2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego w Warszawie Białołęce odkryto ciało boksera Dawida Kosteckiego. Miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem.

Zeznania boksera doprowadziły służby do rozbicia gangu ukraińskich sutenerów działających na Podkarpaciu - braci Jewgienija i Aleksieja R. Z usług ich agencji towarzyskich mieli korzystać wpływowi ludzie – m.in. politycy i policjanci CBŚ. Media zwracały uwagę, że sutenerzy dostali zaskakująco niskie wyroki i znajdują się już na wolności.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA