Para Prezydencka wsparła akcję "Tornister pełen uśmiechów"

Autor: (PAP) autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl ktl/ krap/
REKLAMA

Para Prezydencka po raz kolejny wsparła akcję Caritas Polska "Tornister Pełen Uśmiechów"; w tym roku plecaki z przyborami przekazała siedmiorgu dzieciom - uczniom polskich szkół i polskim dzieciom z Ukrainy.

"Dzieci i młodzież w całej Polsce znów będą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. (…) Mamy nadzieję, że wyprawki szkolne, które przygotowaliśmy, sprawią radość i pomogą spełniać marzenia
wskazała z kolei małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

​"Trwają wakacje, ale już niedługo w szkołach znów zabrzmi pierwszy dzwonek, zacznie się kolejny rok szkolny. (…) Bardzo chcielibyśmy, aby pierwszego września każde dziecko w Polsce miało wszystko, co potrzebne jest do nauki. Dlatego po raz kolejny wspieramy akcję Caritas Polska" - powiedział w udostępnionym w poniedziałek w internecie nagraniu prezydent Andrzej Duda.

Para Prezydencka zachęca do włączania się i wspierania przedsięwzięcia. "Niech dzięki życzliwości nas wszystkich każde dziecko rozpocznie rok szkolny z radością i zapałem" – powiedziała Kornhauser-Duda.

W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas w Polsce przekazała dzieciom z ubogich rodzin ponad 170 tys. szkolnych wyprawek.

Kampania "Tornister Pełen Uśmiechów" ma charakter ogólnopolski; jej organizatorem jest Caritas Polska, przy współdziałaniu Caritas diecezjalnych.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA