PIJANY KIEROWCA JECHAŁ AUTOSTRADĄ A2 PROWADZĄC 40-TONOWĄ CIĘŻARÓWKĘ

Autor: Autor: Codzienny Poznań AK fot. witd
REKLAMA
REKLAMA

Inspektorzy transportu drogowego ujawnili przypadek pijanego kierowcy, który prowadził 40-tonową ciężarówkę na autostradzie A2. Mężczyzna został zatrzymany przy Punkcie Poboru Opłat w Gołuskach.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w niedzielę wieczorem. Do patrolu Inspekcji Transportu Drogowego przy autostradzie A2 podbiegł kierowca samochodu osobowego, który poinformował, że na nitce w kierunku Świecka całą szerokością jezdni i tzw. „zygzakiem” jedzie prawdopodobnie pijany kierowca samochodu ciężarowego.

Inspektorzy natychmiast pojechali w kierunku podejrzanego. Jak się okazało, kierowca akurat zatrzymał ciężarówkę przed bramkami autostradowymi przy Punkcie Poboru Opłat „Gołuski”.

Inspektorzy ustalili, że kierowcą jest Białorusin pracujący dla polskiej firmy. Już podczas rozmowy, inspektorzy wyczuli od niego intensywną woń alkoholu. Jeden z nich wyłączył silnik i nakazał kierującemu opuszczenie pojazdu. Badanie wykazało, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu (2,079 promila).

Na miejsce wezwano policję z Poznania, która przejęła kierującego i dokonała jego zatrzymania. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA