Premier dla wPolityce.pl: naszym punktem odniesienia są aspiracje Polaków

Autor: PAP kub/ wus/
REKLAMA
REKLAMA

W Katowicach spotkaliśmy się, żeby dyskutować o programie dla Polaków na następne cztery lata. Naszym punktem odniesienia nie jest opozycja, tylko aspiracje Polaków i dalszy rozwój kraju - powiedział w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl premier Mateusz Morawiecki.

W Katowicach spotkaliśmy się, żeby dyskutować o programie dla Polaków na następne cztery lata. Naszym punktem odniesienia nie jest opozycja, tylko aspiracje Polaków i dalszy rozwój kraju - powiedział w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl premier Mateusz Morawiecki.

Pytany o to, czy trwająca od piątku do niedzieli konwencja PiS różniła się od poprzednich, Morawiecki odpowiedział, że spotkanie w Katowicach miało służyć dyskusji o programie dla Polaków na następne cztery lata. "My poważnie traktujemy nasze zobowiązania wyborcze i samych wyborców. Ponad 70 paneli tematycznych, kilka tysięcy osób, w tym setki ekspertów" - dodał.

Na pytanie o potencjalny wpływ konwencji na kampanie wyborczą, premier podkreślił, że miała ona nie tyle skupiać się na tym, jak wygrać wybory, ile na tym, co zrobić - w perspektywie czterech, ośmiu, dziesięciu lat – żeby "wygrała" polska gospodarka i polskie społeczeństwo. "Zatem naszym punktem odniesienia nie jest opozycja, tylko aspiracje Polaków i dalszy rozwój kraju" - ocenił.

Oceniając, czy w kampanii wyborczej ważniejszy jest program czy różnice ideologiczne, Morawiecki zaznaczył, że to programem osiąga się wiarygodność, a przez cztery lata kadencji rządowi udało się to, co było rzadkością przez ostatnie 30 lat, czyli dotrzymanie słowa w sprawie wyborczych obietnic.

Premier był też pytany o przemowę podczas konwencji, w której wyraźnie podkreślił, że priorytetem rządu na następną kadencję jest dalszy rozwój gospodarczy. Jego zdaniem, dzięki ambitnej i "wymiernej" polityce społecznej i rodzinnej, rządzący przywrócili godność milionom ludzi. "500 plus, za chwilę 500 plus na każde dziecko, obniżka wieku emerytalnego, wyprawka szkolna, trzynasta emerytura, Mama 4 plus – to wszystko zrobiliśmy i to wszystko będzie przez nas kontynuowane" - zapowiedział.

Zdaniem premiera potrzebny jest "skok cywilizacyjny" na podstawie odczuwalnej przez każdego poprawy jakości usług publicznych dla Polaków i "potężne" wzmocnienie rodzimej gospodarki. "Dlatego zaproponowałem pięć priorytetów na najbliższą przyszłość: poprawa w służbie zdrowia, nowy impuls w edukacji, ochrona środowiska, bezpieczeństwo energetyczne połączone z niskimi cenami energii oraz ambitne inwestycje w nowoczesną infrastrukturę i naukę" - dodał.

Premier został także zapytany o potencjalny termin wyborów. W odpowiedzi podkreślił, że decyzja należy wyłącznie do prezydenta Dudy, a obóz rządzący jest gotowy zarówno na wybory w październiku, jak i listopadzie.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA