Francuski artysta odtworzył na polu w gigantycznej skali obraz Pochodzenie Świata Gustave'a Courbeta

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Używając pola jako płótna, francuski artysta Pierre Duc odtworzył słynny obraz „Pochodzenie świata” malarza Gustave'a Courbeta, z okazji dwusetnej rocznicy jego urodzin.

"Dziś oddajemy hołd światowej sławy malarzowi z regionu Franche-Comte, Gustave’owi Courbetowi w dwóchsetlecie jego narodzin. Zdecydowaliśmy, że wybierzemy wybraliśmy jego najbardziej emblematyczne arcydzieło, jakim jest „Pochodzenie Świata”"
Pierre Duc, artysta

„Pochodzienie Świata” zostało namalowane w 1866 r. Na zamówienie tureckiego dyplomaty Khalila-Beya (Halil Serif Pasha). Prawdopodobnie modelką, przy malowaniu obrazu była Constance Queniaux, kochanka Khalila.

Przedstawiającą postać nagiej kobiety, olbrzymia wersja Pochodzenia Świata może być widziana tylko z powietrza lub przy użyciu wysokiej na 5,76 metra wieżyczki widokowej.

W pobliżu dzieła sztuki znajduje się również labirynt roślinny w kształcie dinozaura, który przedstawia naukowe podejście do początków świata.

Gustave Courbet urodził się 10 czerwca 1989 r. We francuskim mieście Ornans i został pionierem malarza francuskiego stylu realistycznego. Zmarł w La Tour-de-Peilz 31 grudnia 1877 roku.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA