Rosyjski niszczyciel niemal zderzył się z amerykańskim krążownikiem na Morzu Filipińskim

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Amerykańska marynarka wojenna udostępniła nagranie pokazujące, że rosyjski niszczyciel był bliski zderzenia się z krążownikiem rakietowym US Navy na Morzu Filipińskim. Działania rosyjskiego okrętu uznano za "niebezpieczne i nieprofesjonalne". Wcześniej strona rosyjska przekazała inną relację z tego wydarzenia.

„Podczas operacji na Morzu Filipińskim rosyjski niszczyciel rakietowy typu Udaloy I DD 572 wykonał niebezpieczny manewr przeciw krążownikowi USS Chancellorsville” - poinformowano w komunikacie. Jak dodano, niszczyciel Admirał Winogradow przepłynął od 15 do 30 metrów od okrętu US Navy, a jego manewr stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa amerykańskich marynarzy.

Wcześniej strona rosyjska podała, że ten sam krążownik przeciął w piątek na Morzu Wschodniochińskim kurs rosyjskiego niszczyciela, przepływając w odległości 50 metrów przed jego dziobem, a rosyjska jednostka została zmuszona do gwałtownego manewru. Kreml podał, że formacja okrętów rosyjskiej Floty Pacyfiku i amerykańskiej grupy okrętów z lotniskowcem szły kursem równoległym, gdy nagle USS Chancellorsville zmienił kurs i przepłynął przed dziobem rosyjskiego niszczyciela Admirał Winogradow.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA