W Wenecji rozbił się jeden z największych statków pasażerskich na świecie

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
6
REKLAMA
REKLAMA

Dziś przed godziną 9:00 rano jeden z największych statków wycieczkowych na świecie rozbił się o wybrzeże w Wenecji. W wyniku wypadku ucierpiało pięć osób. Na filmie widać jak gigantyczny statek wbija się w port, w którym był zacumowany mniejszy statek pasażerski. 

Potężny włosko-szwajcarski wycieczkowiec MSC Opera podczas cumowania przy jednym z głównych nabrzeży w Wenecji stracił sterowność i uderzył w statek turystyczny "Michelangelo". Kolizja doprowadziła do wybuchu paniki wśród osób na brzegu. Jak informują media, co najmniej pięć osób jest rannych.

Wypadek, do którego doszło na kanale Giudecca prowadzącym do najważniejszego i najbardziej obleganego przez turystów punktu miasta - Placu św. Marka - mógł być spowodowany pęknięciem jednego z kabli łączących statki wycieczkowe z holownikami, które pomagają im wejść do kanałów.

MSC Opera ma 275 metrów długości i 54 metry wysokości.
Do wypadku doszło w czasie gdy małe holowniki nie potrafiły zapanować nad liniowcem. W Wenecji po wypadku rozgorzała dyskusja, która toczy się od wielu lat dotycząca wpuszczania tak dużych statków do Wenecji. 

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA