ROMSKI ARTYSTA NAGRODZONY MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

„Dziękuję, czuję się Polakiem, bo jedno jest niebo dla wszystkich. Wracając do tego, co powiedział w swoim wierszu pan Dominik – tak, mamy w sobie cygańskie dusze, ale nie zawsze się do tego przyznajemy” – powiedział Don Vasyl, artysta pochodzący z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich. 21 maja br. w Poznaniu, został uhonorowany jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej kulturze – Medalem Labor Omnia Vincit, który zawiesił na jego szyi Dominik Górny, Sekretarz Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w towarzystwie Bartosza Śmigaja, organizatora koncertu.

Nagrody Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, od ponad 20 lat, mają wymiar szczególny – podkreślając osobiste zasługi laureatów, doceniają historię, w której rodziła się                i dojrzewała ich osobowość i talent do kreowania życia społecznego. W relacji opiniotwórczych środowisk, nagrody te są symbolem budowania tożsamości kultury i jedności również na gruncie międzynarodowym. 

Don Vasyl otrzymał medal „za czynienie z muzyki Romskiej Księżniczki, która tańczy w sukni szczęścia i czuwanie nad spełnieniem wróżby piękna w sercach publiczności w Polsce i na świecie”. Brawo biło ponad pól tysiąca osób. Było „Sto lat” i „Ore, ore” zaintonowane przez Cygańskie Gwiazdy. 

Laureatami wyróżnień Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego są m.in. takie osobowości jak: Andrea Bocelli, Jan A.P. Kaczmarek, Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki, Seong Jin Cho, Grażyna Brodzińska, Ewa Bem, Wojciech Karolak, Ryszard Rynkowski, zespół Skaldowie, Jan Kobuiszewski, Tadeusz Sznuk, księżna Ingrid Deter De Frankopan, członkini Królewskiej Rodziny Brytyjskiej.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA