Wzywano je na interwencje do bezdomnych lub pijanych, a one ich upokarzały. Strażniczki miejskie z Lubonia poniosą konsekwencje

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Strażniczki miejskie w Luboniu wzywano na interwencje związane z bezdomnymi lub pijanymi. Obrażały ich oraz robiły sobie niewybredne żarty, a wszystko nagrywały. Nagrania wyciekły, zaś wobec funkcjonariuszek mają zostać wyciągnięte konsekwencje.

To karygodne, żaden człowiek nie zasługuje na takie traktowanie
podkreśliła Małgorzata Machalska, burmistrz Lubonia.
Trudno mi domyślać się co mogło tymi osobami kierować. Nie zachowały się w sposób, jakiego wymagamy od strażników miejskich. Zero tolerancji dla braku poszanowania dla godności osoby, wobec której podejmuje się interwencje
dodała burmistrz.

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji poinformował, że policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. – Zostały zabezpieczone materiały w postaci zeznań oraz nagrań. Wszystkie te nagrania zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu z wnioskiem o wszczęcie śledztwa i czekamy w tej chwili na decyzję prokuratury w tym zakresie – przekazał policjant.

Po opublikowaniu nagrań komendant Straży Miejskiej w Luboniu Paweł Dybczyński podał się do dymisji, która została przyjęta.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA