"Marcin P. był słupem". M. Wassermann zaprezentowała projekt końcowego raportu ws. Amber Gold

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA
REKLAMA

Na posiedzeniu sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, jej szefowa Małgorzata Wassermann zaprezentowała projekt końcowego raportu z działalności komisji. Zdaniem Wassermann, postępowania prokuratorskie dotyczące spółki Amber Gold były prowadzone nieprawidłowo, a Marcin P. był "słupem" i nie wszedł w działalność lotniczą "w sposób dobrowolny".

Zbliżają się kolejne wybory, to trzeba coś odpalić. Nie ma tu żadnej merytoryki, jest czysta polityka
skomentował projekt raportu poseł PO-KO Krzysztof Brejza.

Jak dodał przedstawiciel opozycji, w trakcie działania komisji "były też momenty zupełnego skandalu". Odnosił się do "próby obciążania" syna premiera Donalda Tuska, Michała Tuska, który współpracował z liniami OLT Express należącymi do Amber Gold.

Raport może mieć 700 stron, ale i tak jest jednym wielkim zerem. Z wielkiego polowania, z wielkiej nagonki, wyszedł kapiszon i to podmokły kapiszon
mówił poseł PO-KO.

Brejza zapowiedział także, że przygotuje zdanie odrębne do raportu.

Wiemy o tym, że instytucje państwa, w tym najważniejsi politycy koalicji PO-PSL zawiedli. Naprawdę po ludzku współczuję panu tej roli, która panu przypadła. Obrony sprawy przegranej, czyli interesu Platformy Obywatelskiej
odpowiedział mu Jarosław Krajewski z PiS.
Nie ma co współczuć czystej merytoryki. Wszystko jest w dokumentach
replikował Brejza.

Celem powołanej w lipcu 2016 r. komisji śledczej było zbadaniedziałań podejmowanych wobec Amber Gold przez rząd, w szczególności ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych. Od początku funkcjonowania komisja przesłuchała 150 świadków.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA