E. Macron uhonorował komandosów poległych w operacji odbicia zakładników w Burkina Faso

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl, x-news.pl foto x-news
REKLAMA

Francuskie władze uhonorowały dwóch komandosów poległych podczas operacji odbicia zakładników w Burkina Faso. W ceremonii na Placu Inwalidów w Paryżu wziął udział prezydent Francji Emmanuel Marcon, chwaląc poległych oficerów Cedrica de Pierrepont i Alaina Bertoncello za ich „niewiarygodną odwagę”.

Prezydent opisał, że de Pierrepont i Bertoncello zginęli podczas akcji przeciw porywaczom, podczas której starali się nie strzelać, aby zapewnić bezpieczeństwo zakładnikom.

Francja jest krajem, który nie porzuca swoich dzieci, bez względu na okoliczności. Nawet jeśli dzieje się to na drugim końcu planety. Kto zaatakuje Francuza powinien wiedzieć, że nasz kraj nigdy się nie cofnie i będzie musiał stawić czoła naszej armii i jej elitarnym jednostkom oraz sojusznikom
powiedział Emmanuel Macron.
Będziemy kontynuować naszą nieustępliwą walkę z terroryzmem na Sahelu, Bliskim Wschodzie i na francuskiej ziemi
dodał.

Podczas ceremonii upamiętniającej komandosów Macron przyznał im najwyższe francuskie odznaczenie – Order Legii Honorowej.

Żołnierze brali udział w operacji mającej na celu wykorzenienie islamskich ekstremistów z afrykańskiego regionu Sahelu, obejmującego południowe obrzeża Sahary. Podczas akcji komandosi uwolnili dwóch francuskich turystów, którzy odwiedzali rezerwat przyrody w Beninie, a także Amerykanina i Koreańczyka.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA