„Rynek w Polsce powinien być wolny”. Protest przeciwko protestowi taksówkarzy w Warszawie

Autor: Redakcja ipolska24 x-news
REKLAMA

Kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko protestowi taksówkarzy. W Warszawie, na placu Trzech Krzyży uczestnicy wyrazili swoje poparcie dla nielicencjonowanych przewozów oraz dla wolnej konkurencji. To w związku z ostatnimi protestami taksówkarzy w Warszawie. Ich zdaniem firmy oferujące przewóz osób - unikają płacenia podatku VAT i są nieuczciwą konkurencją.

"To jest absolutna nieprawda. Kierowcy, którzy pracują w Bolt i Uber ciężko pracują, wożą milion pasażerów w Polsce, płaca podatki, płaca ZUS i VAT"
zapewnił jeden z uczestników protestu

Jedna z uczestniczek manifestacji oceniła, że rynek w Polsce „powinien być wolny i to konsumenci powinni weryfikować czego tak naprawdę chcą”.

"My uważamy, że powinien być wolny dostęp do rynku przewozowego, że nie powinny być blokowane aplikacje, które setkom tysięcy mieszkańcom Warszawy i innych dużych miast pozwalają na realizacje tanich usług transportowych. Dlatego ten protest to taka walka, nie w interesie jakichkolwiek aplikacji zagranicznych korporacji, tylko w interesie klientów"
Marek Tatała, Forum Obywatelskiego Rozwoju

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA